DotPay Opinie

dotpay-logo

Serwis Dotpay jest jednym z pionierów płatności online. Zobacz recenzję o systemie Dotpay i opinie użytkowników.   

DotPay jest jednocześnie jednym z liderów na rynku europejskim wśród firm, które obsługują płatności internetowe.

O DotPay

Dotpay istnieje od 2000 roku (do 2008 roku funkcjonował pod nazwą AllPay). Stoi za nim kilkanaście lat praktyki, której początki sięgają czasów, gdy płatności online dopiero raczkowały. Atuty Dotpay to bez wątpienia stabilna sytuacja finansowa, najwyższe standardy bezpieczeństwa i szeroki wachlarz oferowanych zarówno kupującym jak i sprzedającym usług. Właśnie dlatego z serwisu korzystają dziesiątki tysięcy mniejszych i większych firm.

DotPay należy do firmy DotPay S.A. z siedzibą w Krakowie. Firma swój interfejs udostępnia w dziewięciu językach – serwis jest jednym z najczęściej wybieranych w Europie.

Spółka spełnia wymogi konieczne do działalności w charakterze Agenta Rozliczeniowego, określone w umowie o elektronicznych instrumentach płatniczych.

Serwis obsługuje m.in.:

  • przelewy transferowe i ePrzelewy, czyli szybkie przelewy online z 21 różnych banków, przede wszystkim komercyjnych, choć na liście znajdują się też banki spółdzielcze;
  • płatności kartami Visa, Visa Electron, MasterCard, Diners Club, JCB, American Express
  • portfele internetowe: PayPal i Moneybookers
  • płatności gotówkowe. Osoby, które nie mają ani kont internetowych, ani kart, mogą zapłacić za zakupy internetowe przez DotPay, korzystając z usług: Przekaz Pocztowy, Zapłać w Żabce, Kantor Polski, Moje Rachunki i TransKasa. Płatności gotówkowe przyjmuje kilkadziesiąt tysięcy punktów w całym kraju;
  • płatności SMS i MMS. DotPay świadczy usługę SMS Premium o wartości 0,50zł, 1zł, 2zł, 3zł, 4zł, 5zł, 6zł, 9zł, 19zł, 25zł i Premium MMS o wartości 2zł lub 9zł.
  • płatności telefonem komórkowym mPay. W tym przypadku klient dokonuje płatności przez wpisanie właściwego numeru w komórce. Należność pobierana jest z konta mPay (trzeba je wcześniej doładować).
  • płatności Pay Per Call. Klient dokonuje płatności przez wykonanie telefonu, również z telefonów stacjonarnych, pod wskazany numer. Koszt połączenia zależy od taryfy (wynieść może od 1,16 zł do nawet 10,15 zł).

Prowizja w DotPay

DotPay zarabia na prowizjach płaconych przez pobierających opłaty, które są wyższe w przypadku osób indywidualnych. Większość prowizji procentowych wynosi w przypadku firm 2,8 proc., w przypadku klientów indywidualnych – Dotpay prowizja to 3,9 proc. Bezpłatna jest dla wszystkich usługa PayPal zaś płatności mPay są objęte 7 proc. prowizją. Prowizje DotPay w przypadku płatności SMS i MMS zależą od wysokości obrotów i wynoszą od 45 do nawet 59 proc. Płatności Pay Per Call objęte są prowizją 50-55 proc. (w zależności od taryfy). Za założenie konta wszyscy muszą zapłacić 10 złotych, zaś wypłata środków kosztuje złotówkę.

DotPay opinie

Jako pierwsza firma zaoferowała możliwość płatności ratalnych. Dzięki usłudze eRata klienci mogą kupować towar na raty, a sprzedający otrzymuje należność od razu w całości. Klientom pieniędzy na zakupy pożycza Eurobank. DotPay daje też możliwość regulowania płatności kartami w walutach obcych (to ważne dla sprzedających aktywnych na rynkach zagranicznych). Posiadacz konta zleca wypłatę środków w panelu administracyjnym – pieniądze w ciągu trzech dni roboczych znajdują się na jego koncie bankowym.

Tradycyjnie prosimy w komentarzach o Wasze o Dotpay opinie . Czy warto korzystać z ich systemu płatności?

Click to rate this post!
[Total: 30 Average: 2.7]