PayU Opinie

payu-logoPłatności online PayU na platformie Allegro ruszyły 5 maja 2005 roku. PayU była w tym częścią spółki PAYBACK. Ponad rok później utworzona została odrębna spółka PayU, która w całości przejęła obsługę płatności internetowych.

Od 2007 roku PayU, poznańska spółka, ma zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie systemu i rozliczeń w roli Agenta Rozliczeniowego. Działalność Spółki w zakresie prowadzenia systemu autoryzacji i rozliczeń PayU.PL podlega nadzorowi NBP. O tym, że PayU SA ma ugruntowaną pozycję na rynku i jest naprawdę wiarygodnym partnerem, świadczy choćby fakt, że to właśnie ta spółka jako pierwszy podmiot w Polsce otrzymała pod koniec 2012 roku zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Co to oznacza? Spółka przeszła gruntowną i szczegółową weryfikację, która potwierdziła najwyższe standardy bezpieczeństwa. Od tego momentu, jako krajowa instytucja płatnicza, spółka podlega nadzorowi KNF.

PayU Allegro

PayU SA oferuje swoje usługi głównie sklepom internetowym, w postaci „Systemu PayU” – korzystają z niego największe serwisy internetowe w kraju. Ale ma też ofertę dla klientów indywidualnych, a także oferuje m.in. system doładowań komórek, obsługuje transakcje na Allegro. Dzięki PayU możliwe są również przelewy między indywidualnymi użytkownikami. PayU SA ma też licencję na autoryzację i prowadzenie rozliczeń transakcji kartowych. „Centrum Kartowe PayU” obsługuje transakcje dokonywane zarówno kartami Visa jak i MasterCard.

Opinie o Payu korzyści

Payu opinie ma dobre. Korzyści płynące z korzystania z PayU odczuwają codziennie tysiące użytkowników Allegro i innych platform handlowych. Sprzedający nie musi czekać na przelew, bo pieniądze trafiają do niego natychmiast (najczęściej w ciągu godziny). Szybsza jest więc wysyłka towaru, na czym z kolei zyskuje kupujący. Kupujący ma do wyboru trzy sposoby regulowania należności: może wykonać przelew internetowy (PayU współpracuje z 17 bankami komercyjnymi), zapłacić kartą płatniczą a nawet gotówką (za pomocą blankietu, na poczcie lub w banku). Prowizja jest stała i wynosi 2,9 proc. plus 0,30 zł od każdej transakcji, przy czym koszty mogą obciążyć albo płacącego, albo odbiorcę płatności.

Kupującym na Allegro PayU oferuje program ochrony kupujących – objęte nim są transakcje do 10 tysięcy złotych. Jednak żeby z niego skorzystać, nie wystarczy być po prostu niezadowolonym z transakcji. Trzeba spełnić wiele wymogów formalnych, z których najważniejszy to złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez sprzedającego.

Właścicielem Grupy PayU jest Naspers, międzynarodowy koncern działający w branży medialnej i komunikacyjnej. W Polsce Naspers przez spółki zależne należące do Grupy MIH jest właścicielem min. serwisów PayU, Allegro, otoMoto, Ceneo, Gadu-Gadu czy Bankier.